קומפרסור לרכב

Play Video

שתפו אחרים

קומפרסור לרכב (הנקרא גם מדחס מזגן לרכב) הוא היחידה המספקת דחיסת אוויר למערכת האוויר ברכב. תפקידו העיקרי הוא לדחוס אוויר ולשפר את לחץ האוויר במערכת השאיבה של מנוע הרכב.

קומפרסור לרכב משמש בדרך כלל במערכת השאיבה של מנועי הדיזל, על מנת לדחוס אוויר למנוע ולשפר את הבעירה של הדלק. במנועים הבנזיניים, תפקידו של הקומפרסור נמוך יותר, ועיקר תפקידו הוא להפעיל מערכת קירור ברזרבור מסוים ברכב.

הקומפרסור משתמש במנוע פנימי כדי להחזיר את הזרם הנמוך של אוויר השאיבה ולהגבירו ללחץ גבוה יותר, על מנת שיכניס יותר אוויר למערכת השאיבה של המנוע. זרם האוויר המדוחס מאוד חשוב לבעירה יעילה של הדלקים במנוע הרכב, וכך משפיע על הביצועים שלו ועל יעילות הדלקים. על ידי העלאת לחץ האוויר, הקומפרסור מסייע להגדיל את הכוח הנוצר על ידי המנוע ולשפר את התגובה של הרכב ברגעים של תקיעה או התאוששות מהירה.

כמו כן, קומפרסורים נמצאים גם במערכת הקירור של מערכת הקירור ברכב, שבה נמצא המצוף או הקונדנסר, שמשתמשת בקומפרסור כדי לדחוס אוויר קר לתוך מערכת הקירור. הקומפרסור במערכת הקירור משפר את זרימת האוויר ומגביר את לחץ האוויר במערכת, על מנת לספק קירור יעיל יותר למנוע הרכב.

כאשר המנוע עובר דרגות חום גבוהות, מערכת הקירור מפעילה את הקומפרסור כדי לדחוס אוויר קר מתוך המצוף או הקונדנסר לתוך מערכת הקירור. האוויר הקר מועבר דרך מערכת הקירור ופזור על משטח המנוע והחלקים החמים בו, מאפשר לקירור אותם. כאשר האוויר עובר דרך משטחי החילוף חום, הוא משתמש בחום החלקים החמים כדי לספוג את החום ולקרר אותם.

 

קומפרסור לרכב

 

היכן ניתן לרכוש קומפרסור לרכב?

סוכנויות רשמיות של היצרנים: רוב יצרני הרכבים מציעים קומפרסורים וחלקי חילוף מקוריים בסוכנויותיהם. יתרון זה הוא הביטחון באיכות החלקים והתאמתם מדויקת לדגם ולמותג הרכב.

חנויות חלקי חילוף ואביזרים לרכב: קיימות רשתות חנויות אוטומוטיביות שמתמחות במכירת חלקי חילוף ואביזרים לרכב. בהן תוכל למצוא מבחר רחב של קומפרסורים לרכב ממגוון יצרנים ומותגים שונים.

חנויות מקוונות: קיימות מספר חנויות מקוונות המתמחות במכירת חלקי חילוף ואביזרים לרכב. תוכל לחפש קומפרסורים לרכב במקוון, להשוות מחירים ולרכוש באופן מקוון.

מוסכים וסוכנויות תיקון: במוסכים וסוכנויות תיקון המוסמכים לרכב, ניתן לרכוש קומפרסורים לרכב ולהתקין אותם במקום. היתרון ברכישה ממוסך או סוכנות תיקון הוא שהם יכולים לספק את הידע והתמיכה המקצועית הנדרשת להתקנה נכונה.

כאשר בוחרים לרכוש קומפרסור לרכב, חשוב לוודא שהקומפרסור תואם את הדגם והמותג של הרכב ושהוא באיכות גבוהה. ניתן להתייעץ עם מכונאי רכב מנוסה או לבדוק את ההמלצות היצרן לפני רכישה כדי לוודא שהקומפרסור מתאים לרכב שלך ושהוא מתאים לדרישותיך.

טיפים נוספים

מים אדומים לרדיאטור

כל מה שלא ידעתם לשאול על מים אדומים לרדיאטור

עולם הרכב מלא במושגים ובמרכיבים שחשוב להכיר, ואחד מהם הוא נוזל הקירור – ה"מים אדומים" שממלאים את הרדיאטור....
קונה רכבים - כל מה שחייב לדעת

קונה רכבים – כל מה שחייב לדעת

רכישת רכב היא אחת ההוצאות הגדולות והמרכזיות בחיי רובנו. בין אם מדובר ברכישת רכב חדש או משומש, התהליך...
קונים משאית לחברת הובלות

קונים משאית לחברת הובלות? הנה כמה טיפים חשובים לפני הרכישה

רכישת משאית חדשה לחברת הובלות היא החלטה משמעותית שתשפיע על עתיד העסק. לפני שאתם רצים לחתום על חוזה,...
פוליש לרכב

איך להחזיר את הברק לרכב? טיפים מדייטלינג ישראל

כולנו רוצים רכב מבריק במראה חדש ובוהק. השאלה היא איך באמת עושים את זה? כיצד אפשר להחזיר לרכב...
היכן לרכוש חלקי חילוף לרכב - המדריך המלא

היכן לרכוש חלקי חילוף לרכב – המדריך המלא

מדי פעם לפעם, החלפת חלקי חילוף ברכב היא משימה שמרבית בכלי הרכבים נתקלים בה. בין אם מדובר בשיפוץ...
החלפת פנסים ברכב

החלפת פנסים ברכב

תפקידם העיקרי של פנסים ברכב הוא להאיר את הכביש ולהעניק לנהג טווח ראייה מתאים ובטוח לנהיגה בטוחה על...
דילוג לתוכן